Zloty i spotkania
  Ten dział powstał z myślą o dokumentacji
wszelkich akcji, w których kilka Starych Fordów pojawi się
w jednym miejscu o tej samej porze.

Należy wtedy wszystko opstrykać, opisać
i czym prędzęj przesłać do nas!

Puścimy relację w eter dla dobra publicznego ;))))


Zlot Taunus.PL - Rajd Starych Fordów - Zdwórz 2013
No i naszą "niecykliczną" imprezę znów udało się zorganizować. Tym razem z Flonderem postanowiliśmy solidnie się do tego przygotować. Na pierwsze poszukiwania trasy rajdu wybraliśmy się już zimą. Piękne trakty leśne niesamowite widoki, gdzieniegdzie trudniejsze, nieodśnieżone, dzikie drogi. Wyznaczyliśmy sobie całkiem piękną pętlę. Jakież było nasze zdziwienie ...
Paryż-Dakar 2013 - zimową porą
Już po raz drugi odbył się rajd Paryż-Dakar organizowany przez Stado Baranów. Impreza była podzielona na dwie części, kto mógł i chciał zjeżdżał w sobotę do leśniczówki Paryż w miejscowości Rzy, gdzie była integracja i zabawa "do rana" a kto nie mógł bądź nie czuł takiej potrzeby przyjeżdżał w niedzielę.
Festiwal Nitów i Korozji 2012
Oczywiście jesień nie może przejść sobie tak spokojnie bez Festiwalu Nitów i Korozji. To już od kilku lat stała pozycja w kalendarzu porządnego automobilisty. I jak zawsze z wypiekami na twarzy czekamy na prawdziwe perełki motoryzacji wyróżniające się wyjątkową „urodą” pośród większości w miarę normalnych i przeciętnie, a czasem wręcz doskonale utrzymanych pojazdów.
XXI Sraz Ford Ever Club Brno (Czechy)
Już po raz drugi zdecydowaliśmy się pojechać do naszych południowych sąsiadów na zlot starych fordów. Tym razem nie towarzyszył nam nikt, więc bez większego planowania wyjazdu trasy i przystanków wsiedliśmy w poligona ok. godz 11:30 i wyruszyliśmy.
Puchar Capri 2012

Puchar Capri, czyli – jak zawsze powtarzam – największe święto w kalendarzu Starych Fordów w Polsce. Chociaż z każdym rokiem piszę to z coraz mniejszym przekonaniem. Otóż daje się zauważyć coraz smutniejsze zjawisko socjologiczne polegające na systematycznie obniżającej się ilości uczestników, nie tylko startujących, ale przede wszystkim kibiców.

Autobus 2011

Impreza autobusowa organizowana jest już kolejny raz. O jej historii nie będę już może pisał, bo można o tym przeczytać w relacjach z wcześniejszych lat. Tym razem imprezowym autobusem stał się londyński piętrus. Kierowany przez Mariana Samo Zło okazał się nie małym zaskoczeniem dla oczekującym pod Pubem 2Koła.

Festiwal Nitów i Korozji 2011

W tym roku zdecydowaliśmy się z Gosią dołączyć do załogi Darka i Marty Pająków i wyruszyć w raz z nimi na trasę Rajdu Nitów i Korozji. Zwykle kierowcę omija sporo atrakcji związanych z wyszukiwaniem odpowiedzi na pytania oraz odgadywania wielu zagadek w terenie. Teraz było inaczej.

XX Zlot Ford Ever Club Brno 2011 (Czechy)
Pewnego dnia Pająki wpadły na doskonały pomysł, aby pojechać do Czech i odwiedzić Fordziarzy. Wszystko za sprawą Milana – ich czeskiego przyjaciela, który sporo opowiadał o tamtejszych zlotach i wesołej atmosferze spotkań. Pomyśleliśmy, że warto byłoby skonfrontować rzeczywistość znaną z czeskich filmów z faktyczną ;)
Puchar Capri 2011
Zastanawiam się czy o Pucharze Capri w tym roku mógłbym napisać coś jeszcze, czego nie napisałem już poprzednich latach. No i chyba nie ;) Pogoda była tak sobie, czyli nie fajna do kibicowania, z kolei fajnie wpływała na widowiskowość przejazdów po torze. Tradycyjne imprezy na polu namiotowym z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, ogólna integracja, piweczko i śpiewy przy gitarze.
Zlot Taunus.PL - Rajd Starych Fordów - Zdwórz 2011
No i udało się! Tak w jednym zdaniu mógłbym podsumować całą akcję. Ale oczywiście na tym się nie skończy ;))) 
W ramach wstępu wspomnę, że zorganizowanie zlotu Taunus.pl chodziło nam po głowie już od dawna. I chcieliśmy, aby nowa impreza różniła się nieco od pozostałych spotkań fordowych ...
Spring Open 2007
zdjęcia są .... a relacja będzie ;)
Zlot Nowy Dworek 2006
zdjęcia są .... a relacja będzie ;)
Zlot Tylnonapędowców - Lwów 2005

Po nierównej walce z samochodami i przepisami granicznymi postanowilismy z Teklą pojechac z Sernikiem ze sierrafan. Wyjechaliśmy wg wcześniej ustalonego planu czyli o 4 rano w piątek, podróż upływała bardzo szybko z przystankiem na kawe i piwo , na granicy przeczekaliśmy swoje 1,5 godziny i tu pierwsze jaja, gdy wysiadłem w swoim mundurku z flagą niemiecka na ramieniu podleciał ukraiński strażnik w berecie aby dowiedziec się poco ja tu skąd i dlaczego ale po krótkiej rozmowie zrozumiał, że ja tylko turystycznie.

Puchar Capri 2005

Uwijałem się jak w ukropie. Taką miałem nadzieje, że jednak uda mi się wystartować moim wehikułem w rajdzie. Zawiecha wymieniona na nówkę sztukę, wszystkie gumy i amorki. Niestety... magiel dotarł dopiero w przeddzień rajdu. Chociaż Granadziarz chciał już go wymieniać :) Nic to w przyszłym roku sobie odbiję.

Gryźliny 2005

Dojechałem!!! Oczywiście z małą przygodą, bo skończyło mi się paliwo, a w okolicy nie było stacji z możliwością płacenia kartą, że o bankomacie nie wspomnę. A gotówkę wydałem w Iławie na części do Taunusa :) W związku z tym wysypałem gaść żółtych z których uzbierało się 5 zł zatankowałem i jak najoszczędniej doczłapałem w bardziej cywilizowane rejony.

Spotkanie klubowe, Warszawa/Legionowo, 9.01.2005

Pomysł spotkania powstał w głowie Burzy ;)

Znalazł w swoich okolicach bardzo ciekawe miejsce ... dość duuuży wybetonowany, opuszczony placyk więc rzucił hasło na forum ... a właściwie ... kilka haseł ;) 314TeR nieco to "ukonkretnił" i plan gotowy.

Zlot Taunus.PL, Podlesice 2004

Po długich poszukiwaniach miejsca zlotu udało się trafić do Podlesić koło Kroczyc. Ośrodek bardzo ładny ceny jedzenia i noclegu do przyjęcia.Przyjazd co prawda planowałem na piątkowy poranek lecz po długich walkach z koszulkami dotarliśmy (Pająk, Marta i Grandzia) w piątek wieczorem.