Mogą mówić, że jes­teśmy wa­riata­mi. Jed­nak to my żyje­my całym ser­cem, ma­my pas­je, am­bicje, marze­nia ...

Jedziemy na Puchar!
Amator


Ostatnia prosta i lecimy na Puchar!!! 

Kto w tym roku wygra statuetkę dla najszybszego Starego Forda? Kto będzie najszybszym w Polsce Fordem Taunusem? Przekonamy się już w sobotę 31.08.2019 
Gryźliński bifor 2019
Amator, Najdos


Gorąc, upał, żar leje się z nieba taki, że ... jedziemy nad jeziora!!!! Już kolejny raz przedłużamy zlot w Gryźlinach o kilka dni przed ;) A więc tzw. "bifor" ;) Ale niech inicjator akcji - wujek Najdos - tradycyjnie wypowie się sam na FORUM >>>

IX Zlot Taunus.PL i Rajd Starych Fordów - Zdwórz 2019
Amator

2017 - zloty, rajdy, spotkania, wyprawy ...

Panie i Panowie, Bracia i Siostry! Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Was na IX Zlot Taunus.PL i Rajd Starych Fordów - Zdwórz 2019

Szczegóły na FORUM >>>
YoungTimer Party 2019 - Tor Poznań
Amator
Dostaliśmy oficjalne zaproszenie na YoungTimer Party w Poznaniu. Na legendarnym Torze Poznań odbędą się dwukrotnie w tym roku wyścigi klasyków. Każdy z nas ma możliwość wzięcia udziału i sprawdzenie siebie i swojego auta w profesjonalnych warunkach.

I uwaga To nie jakieś pitu pitu, startowanie spod świateł, lansik na dzielni, czy zapitalanie do odcinki przez wieś... To prawdziwa przygoda dla ludzi z pasją i charakterem. Tu się okaże, kto ma większe tatuaże ;)

Imprezę organizuje ekipa poznańska na czele z Kżyhem, więc na 100% będzie mega.

Więcej info na Forun >>>
 

Kalendarz Taunus.PL 2019/20
Amator

Za pamięci dajemy oficjalną zajawkę na stronie głównej. A więc tak będzie wyglądał nasz kalendarz klubowy na najbliższy sezon. No właśnie, przypominam, że nasz rok zaczyna się na wiosnę, wtedy kiedy zwykle nasze Stare Fordy ruszają na trasy. Mam nadzieję, że uda się, aby w tym roku kalendarz trafił do Waszych rąk na początku kwietnia.

Tym czasem do obejrzenia
w Bibliotece >>>
Anita z Fordem
Amator
Taka piękna fotografia
znaleziona w sieci.

Anita Lipnicka, piosenkarka
Ford Taunus TCIII Turnier

Foto:
Jacek Poremba

Hungaroring Classic 2019
Amator

Szykuje się naprawdę niezła jazda u naszych Węgierskich bratanków. Wyścigi klasyków na Hungaroring - jednym z najpiękniejszych torów F1. Daleko nie jest - ok. 700 km. Drogo nie jest - ok. 135 zł /os. (bilet weekendowy). A więc jest plan na przygodę!!!

12-14 lipca 2019  - więcej info na stronie Hungaroring Classic >>>
Kalendarz Taunus.PL 2019/20 - zapisy!!!
Amator
Uwaga, attention, achtung, wniemanije, pozor, vigyázat !!!

Zbieramy zapisy na jedyny taki, nie powtarzalny i wyjątkowy kalendarz Taunus.PL. Nasz kalendarz już kolejny raz, tradycyjnie zaczyna się na wiosnę i z wiosną kończy. To że inne kalendarze zaczynają się od stycznia, nic nas nie obchodzi - to tylko kwestia umowna.

My startujemy od kwietnia, kiedy nasz świat budzi się do życia, a dla naszych Starych Fordów zaczyna się przygoda!

Zapraszamy na Forun >>>
Ankieta - Jaki kalendarz na rok 2019/2020?
Amator

Ponieważ pojawiły się różne tzw. głosy ... robimy szybką ankietę. Jaki kalendarz robimy na 2019/20 rok - czy nowatorski z naszymi pięknymi szrotami i gruzami, czy tradycyjny - z naszymi pięknymi błyszczącymi Fordzikami? Ankieta na stronie głównej -> (prawy, dolny róg)
2019 - zloty, rajdy, spotkania, wyprawy ...
Amator, foto: Aga Ka

Dostaliśmy właśnie cynk od Gryzia z Automobilklubu (dziękujemy) dotyczący planów imprezowych 2019. Dodaliśmy co nieco od siebie .... i mimo, że za oknem śnieg i mróz, to możemy już snuć sobie wizje najbliższego sezonu. Co się będzie działo, jak, gdzie i kiedy ... zapraszamy na FORUM >>>
Zdwórz 2019 - kwateros rezerwejros
Amator

Jeszcze nie przygotowaliśmy oficjalnego zaproszenia na Zdwórz 2019. Jeszcze ośrodek leży sobie pod śniegiem, jezioro lodem skute, mrozem szczypie ...
A dowiedzieliśmy się właśnie, że już Fordziarze dobijają się o kwaterki ... od grudnia ;)
 
Uznaliśmy więc z Panią Martą z ośrodka, że właściwie, czemu nie ;) Jeśli ktoś chce już teraz zamówić sobie nocleg na Zlot, lub ma swój ulubiony domek / pokój z widokiem na jezioro, góry, las ... to zapraszamy. Można już dzwonić i rezerwować. :)
 
Pamiętajcie hasło: "Zlot Starych Fordów". Bo na razie cały ośrodek zablokowany jest dla nas.
jakby się kto pytał ...
Amator


VII Memoriał Jona Lorda w Warszawie
Amator
Jak co roku zapraszamy na "Made in Warsaw - Memoriał Jona Lorda". Jak ktoś lubi starego, dobrego rocka, jak ktoś lubi DeepPurple, jak ktoś chce zaszaleć przy dobrym riffie ... to jest dobra okazja!!!

Spotykamy się 20.10.2018 o 20.00 w Warszawie, w klubie Hybrydy.
Link do wydarzenia na 
Jedziemy w Bieszczady!
Amator

Jedziemy w Bieszczady. Podobno "jesienią góry są najpiękniejsze". W każdym razie upały nareszcie się skończyły ;) więc możemy założyć glany i ruszyć na górski szlak. Wieczorami palimy ogniska, gramy na gitarach i śpiewamy i tym i o owym. Znajdzie się też coś niecoś do wypicia i jedzenia. Najważniejsze, aby w dobrym towarzystwie. A jakie może być lepsze niż nasze? ;)

Lecimy oczywiście Starymi Fordami, chyba że ktoś nie ma, nie może, nie chce, albo nie lubi ... to czymkolwiek.

Serdecznie zapraszamy! Baza będzie w Wetlinie w PTTKu w dniach 26-30 września.
Gryźliński after ....
AmatorKilka osób uznało, że jedne Gryźliny to mało ... To co? Wracamy na Mazury zaczerpnąć jeszcze trochę lata?
(cudne foto: Rozjechany - Michał Witalec)
 
Wszelkie info wujek Najdos - Marcin Najda - zawarł  na FORUM >>>
naklejki klubowe Taunus.PL
Amator

Dostaliśmy właśnie z drukarni od Nebla świeże, pachnące naklejki klubowe. Wyglądają dość fajnie i myślę, że mogą być ozdobą każdej fury klubowej.

Są drukowane na folii samoprzylepnej i zabezpieczone warstwą lakieru, więc powinny długo wytrzymać ;)

Przygotujemy też klubowe koszulki i podobno są chętni na bluzy. Nie wykluczone że wrócimy też do kolejnej edycji naszywek Taunusowych.
 
Jeśli ktoś jest zainteresowany,
to zapraszam na Forum >>
Camera Obscura & Stare Fordy
Amator

2017 - zloty, rajdy, spotkania, wyprawy ...Podczas Zlotu Taunus.PL Rajdu Starych Fordów w Zdworzu w 2013 roku, każda załoga otrzymała od nas aparat otworkowy, czyli camerę obscurę ;) Wszystkie ponad 50 apartów wykonaliśmy samodzielnie z Flonderem, Kasią i Gosią z pudełek od zapałek ...

A co z tego wynikło, zobaczcie sami w zakładce SZTUKA >>>
Czy wiedzieliście, że ... ?
Amator

Czy wiedzieliście, że ... ?
Ford Taunus 20 m RS, 2.3 V6 zwyciężył w morderczym Rajdzie Safari Wschodniej Afryki w 1969 roku!

Tu możecie sobie obejrzeć film dokumentalny, w którym Robin Hillyar i Jock Aird pędzą przez Afrykę swoim Tauniakiem:

East African Safari Rally - 1969

W klubie przybywa nam coraz więcej M-ek, więc ich silna reprezentacja szykuje się także w  najbliższym kalendarzu klubowym :)
- - - -
foto pożyczone z
www.auto-news.de
wirtualny Ford Taunus - prace trwają
Amator

2017 - zloty, rajdy, spotkania, wyprawy ...


Wakacje, wakacjami .... a Steve ciągle pracuje :) W wirtualnej przestrzeni powstają kolejne elementy Forda Taunusa TC I. Zapraszamy do śledzenia postępów w zakładce  Sztuka >>>
Machina Taunus Aparatus - A.D. 1775
Amator
W 2014 roku, w Zdworzu natrafiliśmy na dokumenty, które zachwiały podstawami historii motoryzacji. W wyniku śledztwa, podążając tropem starej mapy, odnalezionych rysunków i korespondencji dokonaliśmy epokowegoo dkrycia. Okazało się, Ford Taunus wcale nie został zaprojektowany współcześnie przez Niemców i Amerykanów. Pierwsze projekty, szkice i pomysły powstały bowiem na ziemiach polskich Województwa Płockiego już w XVIII-tym wieku! A ich autorem był człowiek, który wyprzedził swoją epokę, absolutnie niezwykły polski konstruktor i naukowiec Henryk Szrotowski!Napis na odnalezionych, starych rycinach nie pozostawiał wątpliwości:
“Machina Taunus Aparatus – dzieła dokonał, projekta wykonując myślą opatrzył – Henryk Szrokowski. Zdwórz, Woj. Płockie, Anno Domini 1775”

Muzyka z kultowych reklam Taunusa
Jest to chyba najbardziej znany motyw z reklam Forda Taunusa. Nigdy nie mogłem zidentyfikować czyja to muzyka. Nawet odzywałem się nie raz do naszych znajomych z Argentyny, gdzie była ona wykorzystywana jako tło między innymi dla "propagandy" modeli SP coupe. Ale ich to akurat nie specjalnie interesowało. Muza jest to jest i super, a kogo to obchodzi kto ją wymyślił ;)

Aż zupełnie przez przypadek, ostatnio trafiłem na film "GOLD" z Rogerem Moorem i ten właśnie numer!
<- Obok .... oryginalny plakat z filmu .... musiałem nieco przemalować ;) żeby był bardziej w naszym klimacie.

Całego numeru można już posłuchać
na naszym kanale na YouTube >>>

Zaloguj
Galeria
Znajomi